.
[mapa strony]

FAQ2

Na co zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzatora?

Z roku na rok rośnie popularność klimatyzatorów typu single-split, a także wśród indywidualnych użytkowników domów i mieszkań. Oto kilka wskazówek, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze klimatyzatora: Wymagana jest wydajność urządzenia. Musimy sprecyzować, czy interesują nas tylko urządzenia chłodnicze czy urządzenia z ogrzewaniem. Zysk ciepła jaki musi generować nasz klimatyzator zależy m.in. od: położenia pomieszczenia/budynku względem świata, ilości okien, ścian bezpośrednio wystawionych na działanie promieniowania słonecznego, wielkości pokój, wielkość danej sali liczba osób oraz odprowadzanie ciepła przez urządzenia takie jak komputery. Jeśli nie możemy sami oszacować tej kwoty, warto skorzystać z pomocy sprzedawcy klimatyzatorów lub dostępnego w Internecie kalkulatora zysków cieplnych.

Klasa energetyczna klimatyzatora.

Każdemu zależy, aby rachunek za energię elektryczną był jak najniższy. Parametrami, które pomogą nam to okreścić jest EER (Energy Efficiency Ratio) i COP (Coefficient Of Performance). Im ich wartość jest wyższa, tym lepiej dla portfela.

Poziom hałasu.

Warto zainwestować w cichą jednostkę pracującą, np. w sypialni. Różnica 6 dB nie jest może zbyt duża, ale w rzeczywistości takie urządzenie będzie pracować 2 razy głośniej!

Estetyka.

Wiąże się to głównie z wyborem jednostki wewnętrznej spośród – ściennych, kanałowych, kasetonowych, podstropowych, itp.. Producenci oferują urządzenia, które będą nie tylko spełniały swoją funkcję, ale również staną się ozdobą pomieszczenia.

Funkcje dodatkowe.

Rodzaj pilota, możliwość sterowania pracą urządzenia przez Internet.

Oczyszczanie, sterylizacja powietrza, lampy UV

Wybór instalatora.

Profesjonalny montaż zagwarantuje nam poprawną pracę urządzenia oraz serwis gwarancyjny.

Oszacowanie mocy klimatyzatora

Najłatwiejszym sposobem dostosowania mocy klimatyzatora jest pomnożenie wielkości pomieszczenia przez 100. Np. pomieszczenie o wielkości 25 m² x 100= 2500W.Czyli orientacyjnie potrzebujemy klimatyzator o mocy 2,5kW.

Standardowa konserwacja klimatyzacji obejmuje:

Wyczyść filtr jednostki wewnętrznej,

Oczyścić lamelki parownika i skraplacza,

Sprawdź szczelność połączenia instalacji z czynnikiem chłodniczym,

Sprawdź szczelność układu - strona ssawna i tłoczna,

Pomiar ciśnienia czynnika chłodniczego,

Pomiar sprawności elektrycznej,

Pomiar wydajności chłodniczej,

Sprawdź szczelność systemu odprowadzania skroplin,

Sprawdź kable i izolację pod kątem uszkodzeń mechanicznych,

Sprawdź działanie urządzenia sterującego;

Szybki kontakt

KLIM-KA

Krzysztof Kurek

mobile 690-399-753

Sygneczów 4B
32-020 Wieliczka